Zorluk: Acemi

Pişirme süresi: 25 dakika

Toplam süre: 45 dakika

Porsiyon: 6 porsiyon

Kalori: 2280 kcal

Lezzetli kremalı ve ıspanaklı bir makarna tarifi arıyorsanız tam adresindesiniz. Ispanaklı kekler yediğimizde nasıl ıspanak tadı almıyorsak bunda da öyle buram buram ıspanak tadı almayacaksınız. Sonuçtan memnun olmanız dileğiyle harika bir tarife geçelim. Şimdiden afiyet olsun.

İçindekiler

Talimat

  1. Makarnalarımızı kaynayan 2 litre tuzlu suya atıp istediğimiz yumuşaklığa ulaşana kadar haşlayalım.
  2. Ispanak yapraklarımızı bir tencereye ilave edip biraz zeytinyağı ekleyerek ve çok az su ile pişirelim, ıspanaklar bıraktıkları suyu çekene kadar kavuralım.
  3. 2-3 yemek kaşığı kremamızı, tuz ve karabiberimizi ilave edip krema ve ıspanak özdeşleşene kadar pişirmeye devam edelim(2-3 dakika)
  4. Rondomuza pişen ıspanaklı harcı ,2 yemek kaşığı zeytinyağını ve 2.5 yemek kaşığı labne peynirini ilave edip ıspanakları püre haline getirelim.
  5. Makarnamızı süzmeden önce 2 su bardağı makarna suyu ayırmalısınız.
  6. Makarna suyumuzu ayırdıktan sonra, makarnanızı süzebilirsiniz.
  7. Makanalarımızı içine ıspanaklı karışımızı ilave edip, ayırdığınız makarna suyununun 1 bardağını ekleyiniz, çok kısık ateşte 2 dakika pişirelim. Eğer çok koyu kıvamlı olurdu ayırdığınız diğer 1 bardak makarna suyunu istediğiniz kıvama gelene kadar ekleyiniz.
  8. İçerisine kaşar peynirinizi ekleyip biraz karıştıralım ve kaşar peynirlerin erimesini bekledikten sonra yemeye hazır. Tabaklara koyduktan sonra üzerine ceviz kırıntıları serpiştirin. Afiyet olsun.
Besin Değerleri

Porsiyon 1


Bir Porsiyon İçin Miktar


Kalori 378kcal


% Günlük Değer *


Toplam Yağ 9.3g

13%


Toplam Karbonhidrat 62g

25%


Protein 11.5g

13%


* Günlük yüzde değerleri 2.000 kalorilik bir diyete göredir. Günlük değeriniz, kalori ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Share: